Eine blaues Glühbirnen-Symbol

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

Sertifikalı enerji ve çevre yönetimi.

VERİMLİLİK, ENERJİNİN TUTUMLU KULLANILMASI İLE SAĞLANIR.

Kaynakları koruma bilinci, ham maddelerin ürünlere dönüştürülmesinden çok öncesinde başlar: Tesislerimizde kullanılan ekipmanlar kapsamında da kaynakların korunmasına büyük önem veriyoruz. Bu yüzden, etkin enerji yönetimi sağlamayı ve tesislerimizin enerji ayak izini optimize etmeyi, kendimize misyon edindik.

Uygulanan çeşitli modernizasyon prosedürleri sayesinde karbondioksit (CO2) salınımımızı ve enerji kullanımımızı şimdiden önemli ölçüde azalttık. Ama bununla yetinmiyoruz: bu yaklaşımımızı daha da ileriye götürmek için, düzenli denetimler gerçekleştirip, analizler yapıyoruz.

Grafik mit Kennzahlen zur Energieeffizienz
Grafik mit Kennzahlen zur Energieeffizienz
Grafik mit Kennzahlen zur Energieeffizienz

YILDA 850 METRİK TON CO2

... azalımı, yürütülen etkin enerji yönetimi ve çeşitli modernizasyon çalışmaları sayesinde Krumbach lokasyonumuzda sağlanmış bulunmaktadır.

    

YILDA 1.120 METRİK TON CO2

... azalımı, yürütülen etkin enerji yönetimi ve çeşitli modernizasyon çalışmaları sayesinde Vechta lokasyonumuzda sağlanmış bulunmaktadır.

    

AYDA 223.440 KİLOVAT-SAAT ELEKTRİK

… kombine ısı ve güç üniteleri kullanılarak Krumbach, Vechta, ve Langenau tesislerinde üretilmiştir.

    

3 YENİ KAZAN

... ısıtma sistemini daha verimli hale getirmek için, Krumbach, Vechta ve Mollet del Vallès lokasyonlarına monte edilmiştir.

    

ÜRETİM SÜRECİNDEN 588.416 KİLOVAT-SAAT ATIK ISI

... Krumbach, Vechta ve Mollet del Vallès lokasyonlarında her ay ısıtma süreçlerinde kullanılmaktadır.

8 KALIPLAMA TESİSLERİ

... 2016’dan bu yana enerji verimliliği hususunda düzenli olarak bağımsız denetimlerden geçirilmekte olup, iyileştirme önlemleri belirlenmiştir: Anetz, Huarte, Krumbach, Langenau, Mainleus, Mollet del Vallès, Saint-Sébastien-sur-Loire ve Vechta.

    

19 YENİ VAKUM POMPASI

... Langenau, Krumbach, Vechta, Saint-Sébastien-sur-Loire ve Mollet del Vallès lokasyonlarındaki üretim tesislerinde elektriğin sadece ihtiyaç halinde tüketilmesini ve böylece enerji tasarrufunun elde edilmesini sağlamaktadır

    

1.624 ADET LED LAMBA

... Krumbach, Vechta, Mollet del Vallès, Huarte ve Saint-Sébastien-sur-Loire tesislerine takılarak, daha fazla enerji harcayan akkor lambaların yerini almış bulunmaktadır.  Bunun sonucunda, ayda 45.991 kilovat-saat tasarruf yapıyoruz.

    

9 ELEKTRİKLİ MOTOR

... Langenau, Krumbach, Vechta, Saint-Sébastien-sur-Loire ve Mollet del Vallès lokasyonlarındaki üretim tesislerinde elektriğin sadece ihtiyaç halinde tüketilmesini ve böylece enerji tasarrufunun elde edilmesini sağlamaktadır.