ÇEVRESEL POLİTİKA

  1. Sürdürülebilirlik
  2. Çevresel Politika

STOROPACK ÇEVRE POLİTİKASI

Storopack çalışanlarının tümü arasında resmi olarak kabul edilmiş bir ilkeler bütünü olan Storopack “Vizyon & Prensipleri,” çevreye ve topluma karşı sorumluluğu dikkate alan eylemler talep ediyor. Doğanın sürdürülebilirliğine saygılı, dürüst ve samimi bir yaklaşım izliyoruz. Yönetim, çalışanların motivasyonundan ve sosyal, kültürel ve çevresel farkındalık göstermelerini geliştirmelerinden sorumludur. “Vizyonumuz ve Prensiplerimiz”in tamamına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ürünlerimiz el değmemiş ham maddelere veya mümkün olduğu sürece %100'e varan tüketicinin geri dönüştürebileceği bir içeriğe sahip. “Bio” terimi ile işaretlenmiş ürünlerimiz yenilenebilir ham maddelerden üretilmiştir ve biyolojik olarak parçalanabiliyor. Bu ürünler her zaman saygın bağımsız kurumlardan (DIN CERTCO, www.dincertco.com ve BPI, www.bpiworld.org) resmi belgeler alıyor.

Buna paralel olarak, daha düşük standartlara sahip olan ve tüm endüstrimiz için güvenilirlik problemleri yaratan “bio” ya da “biyolojik olarak parçalanabilen” etiketli diğer tüm ürünlere, yani okso veya mikro katkı maddeleri içeren, gerçekten biyolojik olarak parçalanmayan sadece parçalanıp görünmez hale gelen plastik ürünlere karşıyız. Bu ürünler geri dönüşüm döngüsüne önemli ölçüde zarar veriyor.

Yönlendirmeyi sizin için kolaylaştırmak için ürünlerimizi aşağıdaki özellikleri gösteren “VTGY” ile işaretleriz: VERİMLİ, TEKRAR KULLANILABİLİR, GERİ DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR ve YENİLENEBİLİR.

REDUCE (VERİMLİ)

Bu ürün ve üretim süreci doğal kaynakların kullanımını azaltarak tasarlanır.

REUSE (TEKRAR KULLANILABİLİR)

Bu ürün orijinal amacına uygun olarak pek çok kez tekrar kullanılabilir.

RECYCLE (GERİ DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR)

Bu ürünün kullanıcı ve endüstri sonrası atığı tekrar ham madde olarak kullanılabilir.

RENEW (YENİLENEBİLİR)

Bu ürün yenilenebilir ham maddeden (örn. ağaç veya bitki) üretilmiştir.